You are hereK-S Oravapolkuleiri ja kilpailut 18.-20.6.2013

K-S Oravapolkuleiri ja kilpailut 18.-20.6.2013


[Leirikutsu] [Leiriohjelma] [Kilpailukutsut] [Lähtöajat, oravapolkukilpailu] [Joukkueet, viesti]
[Kilpailuohje, oravapolkukilpailu] [Kilpailuohje, oravapolkuviesti] [Ratamestarin lausunto]
[Tulokset, oravapolkukilpailu] [Väliajat, oravapolkukilpailu] [Tulokset, oravapolkuviesti]
[Kuvia leiriltä ja kisoista]  


H/D 8-16

(3,0 + 1,1 + 1,1 + 2,8)

   1.    18 Suunta Jyväskylä 5                                             1:02:31           
            1 Klemettinen Veera                            21:26    5.       21:26        5. 
            2 Klemettinen Simo                             10:23    5.       31:49        4. 
            3 Kaario Saara                                 10:39    2.       42:28        3. 
            4 Laakso Lasse                                 20:03    1.     1:02:31        1. 
   2.     3 Suunta Jyväskylä 1                                             1:08:07    +05:36 
            1 Hannunen Otto                                19:50    2.       19:50        2. 
            2 Siitonen Luukas                              08:39    1.       28:29        2. 
            3 Lilja Liisa                                  10:45    3.       39:14        2. 
            4 Näpänkangas Elsa                             28:53    4.     1:08:07        2. 
   3.    15 Suunta Jyväskylä 3                                             1:09:21    +06:50 
            1 Kaario Otto                                  19:52    3.       19:52        3. 
            2 Rasimus Siiri                                10:20    4.       30:12        3. 
            3 Kilpeläinen Pyry                             12:33    7.       42:45        4. 
            4 Klemettinen Kaisa                            26:36    3.     1:09:21        3. 
   4.    19 Suunta Jyväskylä 6                                             1:10:20    +07:49 
            1 Tuomala Mitri                                21:25    4.       21:25        4. 
            2 Syvänen Noomi                                10:41    7.       32:06        5. 
            3 Teemu Lilja                                  15:07   13.       47:13        5. 
            4 Kaario Arttu                                 23:07    2.     1:10:20        4. 
   5.     1 Keuruun Kisailijat 1                                           1:19:46    +17:15 
            1 Reetu Inkilä                                 25:13    8.       25:13        8. 
            2 Tuomas Peltola                               10:29    6.       35:42        6. 
            3 Maija Inkilä                                 14:42   11.       50:24        7. 
            4 Samuli Peltola                               29:22    5.     1:19:46        5. 
   6.    16 Kangasniemen Kalske 3                                          1:23:58    +21:27 
            1 Joona Laitinen                               25:05    7.       25:05        7. 
            2 Eerika Liikanen                              13:07   12.       38:12        9. 
            3 Noora Liikanen                               12:21    6.       50:33        9. 
            4 Matias Sippo                                 33:25    7.     1:23:58        6. 
   7.    10 Jämsän Retki-Veikot 2                                          1:24:03    +21:32 
            1 Viivi Voutilainen                            28:09   11.       28:09       11. 
            2 Aada Kerkkonen                               09:41    3.       37:50        8. 
            3 Helmi Pitkänen                               11:01    4.       48:51        6. 
            4 Iida Helsingius                              35:12    9.     1:24:03        7. 
   8.    21 Suunta Jyväskylä 8                                             1:25:30    +22:59 
            1 Syvänen Sami                                 32:38   13.       32:38       13. 
            2 Löfman Hilla                                 11:49   10.       44:27       13. 
            3 Kilpeläinen Pinja                            11:41    5.       56:08       11. 
            4 Kovanen Anu                                  29:22    5.     1:25:30        8. 
   9.    13 Suunta Jyväskylä 2                                             1:25:36    +23:05 
            1 Kovanen Maiju                                25:02    6.       25:02        6. 
            2 Karjalainen Venla-Linnea                     11:23    8.       36:25        7. 
            3 Lahikainen Aaro                              13:59   10.       50:24        7. 
            4 Vesisenaho Kuisma                            35:12    9.     1:25:36        9. 
  10.    20 Suunta Jyväskylä 7                                             1:28:20    +25:49 
            1 Hannunen Olga                                27:58   10.       27:58       10. 
            2 Sorri Sara                                   11:44    9.       39:42       10. 
            3 Karjalainen Anttijussi                       15:01   12.       54:43       10. 
            4 Kilpeläinen Paju                             33:37    8.     1:28:20       10. 
  11.    17 Suunta Jyväskylä 4                                             1:38:50    +36:19 
            1 Sipiläinen Konsta                            25:17    9.       25:17        9. 
            2 Miina-Mari Tuomala                           16:38   18.       41:55       11. 
            3 Jäntti Jimi                                  15:29   14.       57:24       12. 
            4 Lilja Riikka                                 41:26   14.     1:38:50       11. 
  12.     6 Kangasniemen Kalske 1                                          1:39:10    +36:39 
            1 Hilma Heinonen                               32:42   15.       32:42       15. 
            2 Miska Aho                                    15:18   16.       48:00       14. 
            3 Veikko Heinonen                              13:17    9.     1:01:17       13. 
            4 Marika Aho                                   37:53   12.     1:39:10       12. 
  13.     4 Itä-Päijänteen Rasti 1                                         1:48:39    +46:08 
            1 Arttu Paalanen                               32:49   16.       32:49       16. 
            2 Noora Pura                                   18:31   19.       51:20       17. 
            3 Otto Liuha                                   17:07   16.     1:08:27       17. 
            4 Elsa Peltonen                                40:12   13.     1:48:39       13. 
  14.     9 Kangasniemen Kalske 2                                          1:48:56    +46:25 
            1 Emma Sippo                                   32:40   14.       32:40       14. 
            2 Juho Nykänen                                 15:21   17.       48:01       15. 
            3 Ella Liikanen                                19:18   18.     1:07:19       16. 
            4 Nea Liikanen                                 41:37   15.     1:48:56       14. 
  15.    11 Saarijärven Pullistus 2                                        2:06:53  +1:04:22 
            1 Ellanoora Lehtonen                           52:52   19.       52:52       19. 
            2 Lauri Pimiä                                  14:31   13.     1:07:23       19. 
            3 Venla Nyrönen                                24:12   19.     1:31:35       19. 
            4 Sanni Heinänen                               35:18   11.     2:06:53       15. 
  16.     8 Keuruun Kisailijat 2                                           2:12:53  +1:10:22 
            1 Anni Inkilä                                  36:32   17.       36:32       17. 
            2 Olavi Lahtinen                               14:35   14.       51:07       16. 
            3 Johannes Lahtinen                            15:56   15.     1:07:03       15. 
            4 Oskari Lahtinen                            1:05:50   17.     2:12:53       16. 
  17.     2 Saarijärven Pullistus 1                                        2:13:13  +1:10:42 
            1 Johanna Kauppinen                            32:24   12.       32:24       12. 
            2 Aapo Manni                                   12:01   11.       44:25       12. 
            3 Venla Mäkelä                                 17:33   17.     1:01:58       14. 
            4 Aino Mäkelä                                1:11:15   18.     2:13:13       17. 
  18.     7 Viitasaaren Suunta 1                                           2:13:40  +1:11:09 
            1 Elsa Leppämäki                               45:38   18.       45:38       18. 
            2 Anton Leppämäki                              15:03   15.     1:00:41       18. 
            3 Justiina Hämäläinen                          12:42    8.     1:13:23       18. 
            4 Anton Leppämäki                            1:00:17   16.     2:13:40       18. 
   -      5 Jämsän Retki-Veikot 1                                             Hyl.           
            1 Aleksi Ilmonen                               19:42    1.       19:42        1. 
            2 Aarni Ronkainen                              08:44    2.       28:26        1. 
            3 Elias Ronkainen                              10:34    1.       39:00        1. 
            4 Hilla Pitkänen                                Hyl.                             

H/D 8-16, kilpailun ulkopuolella

		

   1.    14 Jämsän Retki-Veikot 3                                            54:11           
            1 Juho Virkajärvi                              11:15    1.       11:15        1. 
            2 Heta Virkajärvi                              12:54   12.       24:09        1. 
            3 Taavi Sinisammal                             18:39   21.       42:48        5. 
            4 Lotta Voutilainen                            11:23    1.       54:11        1. 
   2.    12 Itä-Päijänteen Rasti 2                                           58:36    +04:25 
            1 Matias Liuha                                 15:11    2.       15:11        2. 
            2 Tuomas Paalanen                              17:56   23.       33:07        7. 
            3 Valtteri Paalanen                            13:00   10.       46:07        6. 
            4 Kalle Ilmonen                                12:29    2.       58:36        2. 
  13.    23 Suunta Jyväskylä/ViPa                                          1:38:06    +43:55 
            1 Kilpeläinen Pihla                            40:07   22.       40:07       22. 
            2 Monigue Westerberg                           16:55   22.       57:02       22. 
            3 Ada Westerberg                               24:22   25.     1:21:24       23. 
            4 Jan Hiltunen                                 16:42    3.     1:38:06       13. 
  16.    25 Leiri 2                                                        1:41:09    +46:58 
            1 Sara Leppäsalmi                              28:03   14.       28:03       14. 
            2 Konsta Peltola                               13:34   14.       41:37       14. 
            3 Jonna Taskinen                               12:39    8.       54:16       13. 
            4 Hilma Myöhänen                               46:53   19.     1:41:09       16. 
  -      24 Leiri 1                                                              - 
            1 Henry Varis                                  19:49    4.       19:49       4.
            2 Saana Hänninen                               14:42   17.       24:31       8.
            3 Väinö Hänninen                               17:09   19.       41:40      12.
            4 -