You are hereK-S Oravapolkuleiri ja kilpailut 18.-20.6.2013

K-S Oravapolkuleiri ja kilpailut 18.-20.6.2013


[Leirikutsu] [Leiriohjelma] [Kilpailukutsut] [Lähtöajat, oravapolkukilpailu] [Joukkueet, viesti]
[Kilpailuohje, oravapolkukilpailu] [Kilpailuohje, oravapolkuviesti] [Ratamestarin lausunto]
[Tulokset, oravapolkukilpailu] [Väliajat, oravapolkukilpailu] [Tulokset, oravapolkuviesti]
[Kuvia leiriltä ja kisoista]  


H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR H8RR D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR D8RR

H16 3,00 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Sulkula Paulus                      S-JKL        23:17           
   2. Ilmonen Aleksi                      JRV          24:48    +01:31 
   3. Varis Henry                         RastiE4      26:08    +02:51 
   4. Hannunen Otto                       S-JKL        27:49    +04:32 
   5. Sormunen Roope                      RastiE4      28:26    +05:09 
   6. Kaario Otto                         S-JKL        28:58    +05:41 

H14 2,75 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Tuomala Mitri                       S-JKL        23:03           
   2. Sipiläinen Konsta                   S-JKL        28:01    +04:58 
   3. Inkilä Reetu                        KeuKi        30:36    +07:33 
   4. Syvänen Sami                        S-JKL        41:57    +18:54 

H13 1,81 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 2

   1. Laakso Lasse                        S-JKL        16:06           
   2. Kaario Arttu                        S-JKL        16:46       +40 
   3. Lappalainen Joona                   Hanka        19:12    +03:06 
   4. Kyrönlahti Tomi                     ViPa         19:20    +03:14 
   5. Kulmala Topias                      KeuKi        33:12    +17:06 
      Laitinen Joona                      Kalske        Hyl. 
      Mutka Aleksi                        S-JKL         Hyl. 

H12 1,55 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Peltola Samuli                      KeuKi        12:45           
   2. Laakso Topi                         S-JKL        13:28       +43 
   3. Raivio Sampo-Tapio                  S-JKL        14:40    +01:55 
   4. Lahtinen Oskari                     KeuKi        30:40    +17:55 
      Leppämäki Anton                     ViiSu         Hyl. 

H12TR 1,55 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Paalanen Arttu                      IPR          15:29           
   2. Sippo Matias                        Kalske       17:23    +01:54 
   3. Manni Aapo                          SaPu         26:06    +10:37 

H10RR 1,35 km

Lähti : 13   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ronkainen Aarni                     JRV          11:16           
   2. Siitonen Luukas                     S-JKL        12:34    +01:18 
   3. Peltola Tuomas                      KeuKi        13:48    +02:32 
   4. Kyrönlahti Tatu                     ViPa         14:26    +03:10 
   5. Virkajärvi Juho                     JRV          14:45    +03:29 
   6. Liuha Otto                          IPR          15:51    +04:35 
   7. Ilmonen Kalle                       IPR          16:40    +05:24 
   8. Paalanen Valtteri                   IPR          17:25    +06:09 
   9. Aho Miska                           Kalske       18:27    +07:11 
  10. Lahtinen Olavi                      KeuKi        19:34    +08:18 
  11. Pimiä Lauri                         SaPu         20:39    +09:23 
  12. Klemettinen Simo                    S-JKL        22:17    +11:01 S1 
  13. Heinonen Veikko                     Kalske       29:38    +18:22 

H8RR 1,35 km

Lähti : 17   Keskeytti : 2   Hylätty : 0

   1. Peltola Konsta                      KeuKi        16:13           
   2. Aarrejoki Elmeri                    S-JKL        16:18       +05 
   3. Jäntti Jimi                         S-JKL        16:57       +44 
   4. Lahikainen Aaro                     S-JKL        17:11       +58 
   5. Sorri Sisu                          S-JKL        17:14    +01:01 
   6. Ronkainen Elias                     JRV          18:43    +02:30 
   7. Sinisammal Taavi                    JRV          19:19    +03:06 
   8. Karjalainen Anttijussi              S-JKL        24:51    +08:38 
   9. Kilpeläinen Pyry                    S-JKL        27:43    +11:30 S1 
  10. Turpeinen Mikko                     ViPa         28:52    +12:39 
  11. Liuha Matias                        IPR          30:42    +14:29 S1 
  12. Lahtinen Johannes                   KeuKi        33:18    +17:05 
  13. Kahelin Janne                       S-JKL        33:52    +17:39 S1 
  14. Manni Antti                         SaPu         37:07    +20:54 
  15. Paalanen Tuomas                     IPR          45:35    +29:22 
      Hänninen Väinö                      ViPa         Kesk. 
      Isrikki Jonne                       SaPu         Kesk. 

D16 3,00 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Klemettinen Veera                   S-JKL        28:20           
   2. Kovanen Maiju                       S-JKL        32:33    +04:13 
   3. Hannunen Olga                       S-JKL        41:43    +13:23 
   4. Raivio Venla-Lyydia                 S-JKL        42:49    +14:29 
   5. Kauppinen Johanna                   SaPu         43:07    +14:47 
   6. Kilpeläinen Pihla                   S-JKL        49:11    +20:51 
      Heinänen Petra                      SaPu          Hyl. 

D14 2,75 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Viholainen Elisa                    S-JKL        26:19           
   2. Klemettinen Kaisa                   S-JKL        28:00    +01:41 
   3. Peltonen Elsa                       IPR          33:35    +07:16 
   4. Voutilainen Viivi                   JRV          35:21    +09:02 
   5. Sulkula Evita                       S-JKL        42:09    +15:50 
   6. Myöhänen Hilma                      IPR          54:11    +27:52 
   7. Mäkinen Minna                       KeuKi      1:14:23    +48:04 

D13 1,81 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Kovanen Anu                         S-JKL        19:12           
   2. Kilpeläinen Paju                    S-JKL        20:41    +01:29 
   3. Lilja Kati                          S-JKL        23:17    +04:05 
   4. Näpänkangas Aino                    S-JKL        29:45    +10:33 
   5. Heinänen Sanni                      SaPu         35:34    +16:22 
   6. Liikanen Nea                        Kalske       39:37    +20:25 

D12 1,55 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Näpänkangas Elsa                    S-JKL        15:00           
   2. Lilja Riikka                        S-JKL        15:36       +36 
   3. Karjalainen Venla-Linnea            S-JKL        18:02    +03:02 
   4. Leppämäki Elsa                      ViiSu        18:41    +03:41 
   5. Lehtonen Ellanoora                  SaPu         20:13    +05:13 
   6. Kokkinen Ella                       JRV          27:43    +12:43 
   7. Holm Peppiina                       ViiSu        29:55    +14:55 

D12TR 1,55 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Keurulainen Siiri                   RastiE4      16:48           
   2. Mäkelä Aino                         SaPu         18:18    +01:30 
   3. Kilpeläinen Pinja                   S-JKL        18:56    +02:08 
   4. Syvänen Noomi                       S-JKL        21:57    +05:09 
   5. Liikanen Noora                      Kalske       24:41    +07:53 
   6. Pura Noora                          IPR          27:37    +10:49 
   7. Sivill Hilla                        S-JKL        33:20    +16:32 
   8. Penttinen Sanni                     SaPu       1:01:25    +44:37 

D10RR 1,35 km

Lähti : 17   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Sorri Sara                          S-JKL        12:33           
   2. Rasimus Siiri                       S-JKL        13:04       +31 
   3. Pitkänen Helmi                      JRV          13:22       +49 
   4. Kerkkonen Aada                      JRV          14:11    +01:38 
   5. Kaario Saara                        S-JKL        14:36    +02:03 
   6. Lilja Liisa                         S-JKL        14:39    +02:06 
   7. Voutilainen Lotta                   JRV          15:49    +03:16 
   8. Inkilä Maija                        KeuKi        15:55    +03:22 
   9. Hämäläinen Justiina                 ViiSu        16:57    +04:24 
  10. Aarrejoki Annika                    S-JKL        17:33    +05:00 
  11. Mäkelä Venla                        SaPu         18:52    +06:19 
  12. Liikanen Eerika                     Kalske       19:08    +06:35 
  13. Westerberg Monique                  ViPa         20:05    +07:32 
  14. Lepo Veera                          S-JKL        24:20    +11:47 S1 
  15. Löfman Hilla                        S-JKL        25:19    +12:46 S1 
  16. Hänninen Saana                      ViPa         29:57    +17:24 
  17. Nyrönen Venla                       SaPu         47:57    +35:24 S1 

D8RR 1,35 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Virkajärvi Heta                     JRV          20:28           
   2. Holm Lottaliina                     ViiSu        21:09       +41 
   3. Pimiä Tilda                         SaPu         35:28    +15:00 
   4. Kivelä Sofia                        SaPu         36:55    +16:27 S1 
   5. Heinänen Henna                      SaPu         37:49    +17:21 S1 
   6. Westerberg Ada                      ViPa         39:41    +19:13